
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 17 |
Stock: 269
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27754
Ext.Price$0.27754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27754 | $0.27754 |
| 10 | $0.24599 | $2.45990 |
| 50 | $0.21802 | $10.90100 |
| 100 | $0.19838 | $19.83800 |
| 500 | $0.18051 | $90.25500 |
| 1000 | $0.16425 | $164.25000 |
| 3000 | $0.14945 | $448.35000 |
